Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tiny House Evler Depremden Etkilenir mi?
#1
Özellikle son zamanlarda ülkemizde artan deprem oranları ve depremin getirisi olarak maalesef ki oluşan can kayıpları yüzünden bir çok vatandaşın aklına ilk soru olarak “acaba oturduğum yapı depreme karşı ne kadar dayanıklı?” sorusu gelmektedir. Normal bir apartman dairesinde oturanlardan ziyade aynı sorunun cevabını tiny house ev sahipleri de düşünmektedir. Peki bir tiny house ev depreme karşı ne kadar dayanıklıdır ve tiny house evler depremden etkilenir mi? Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını veriyor olacağız.
 
En Ucuz Tiny House
 
tiny house Üretimi gerçekleştirilmekte olan tiny house evlerde kullanılan ana malzeme betopandır. Betopan bir diğer adıyla normal bir beton binada kullanılan malzemedir. Yani tiny house evlerin sağlam olması için en gerekli malzemedir. Betopan temelli üretilen bir tiny house ev asla ve asla büyük bir felaket ve yüksek derece deprem şiddeti olmadıkça zarar görmez ve içerisinde yaşayan insanların canları tehlikeye girmez. tiny house evler 10 şiddetinde bir depreme karşı bile hem sağlam hemde dayanıklı kalabilmektedir ve tiny house ev firmaları ürettikleri evlerde bunun garantisini müşterilerine verirler.
 
En İyi Tiny House
 
tiny house ev yaptıracak kişilerin bu konu hakkında yanılgıya düştüğü bir husus daha vardır. O da, tiny house evlerin ahşap evler kadar sağlam olmadığını düşünmeleridir ve bu düşünce kişileri tiny house ev sahibi olma düşüncesinden uzaklaştırmaktadır. tiny house evler ahşap evlerden çok daha sağlıklı ve sağlamdır. Üretilen bu yapılar, uzun yıllar boyunca ayakta kalmayı ve sağlamlığı amaçlar. Ahşap bir ev, yüksek şiddetli bir deprem anında ayakta kalamıyorken aynı durum tiny house evler için geçerli değildir. tiny house evler 10 şiddetinde bir depremde dahi ayakta kalabilmektedir. tiny house ev üreticisi olarak üretmiş olduğu tüm yapılarda uzun yıllar boyunca sağlam kalma garantisi ve depreme, rüzgara karşı dayanıklılık garantisi vermektedir.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi