Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apartman Kameralı Güvenlik Sistemi
#1
Binalarda güvenlik sistemi birçok açıdan ihtiyaç duyulan bir üründür. Kameralı sistemlerin uygun aralıklarla oluşturularak kontrolünün sağlanması gerekir.
Apartman Güvenlik Sistemi Nedir?
Apartman güvenlik sistemleri bir apartmanın iç ve dış kısımlarında meydana gelebilecek kötü olayları engellemek için oluşturulan sistemlerdir. Kötü olaylardan kasıt hırsızlık, haneye tecavüz, istenmeyen kavgalar ve suçlar gibi sıralama yapılabilir. Bazen küçük çocuğu olan aileler kaybolma riskleri nedeniyle kameralı sistemden faydalanabilir. 
Bir binanın içerisine yapılan kameralı güvenlik sistemi, bina içerisindeki olayları görüntülemeye fayda eder. Bina dışında oluşturulan kameralar ise dışarıdan giren kişileri tanımlama, yabancıları fark etme gibi işlemler demektir.  Bir hırsız dışarıdan girdiğinde hangi daireyi soymaya kalkmış bunu görebilirsiniz. Bir çocuk kaçıran suçlu düşünülünce de güvenlik sistemi fayda edecektir.
Apartman güvenlik sistemi ses ve giriş çıkış kaydı olarak da değerlendirilebilir.  Bir bina ticari amaçla kullanılıyorsa ve giriş çıkışları takip etmeniz önemliyse kartlı geçiş sistemi kurdurtabilirsiniz. Kartlı geçiş sisteminin temel amacı kontrollü bir şekilde girişi sağlamaktır.
Kamera Kablo Kaç Metre Olmalı?
Bina güvenlik kamera sistemini kurdurtmak istediğinizde kablo uzunluğu 100 metre civarı yeterli olacaktır. Ancak geniş alanlarda bu miktar yetmeyeceği için ekleme yapılabilir. Kablo ekleme konusunda firma ile doğrudan görüşme yapabilirsiniz. Paket içeriklerini de inceleyerek sistem satın almanız önerilir. Bilinçli şekilde ilerleme kaydedilmesi için metre hesabı açısından fiyat vs. bilgisi almalısınız.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi